W dniach 12-19 lipca br. odbyło się X-Culture Global Business Symposium, na które przyjechało około 150 studentów z niemal 40 krajów. Uczestnicy rozwiązywali biznesowe „case studies”, poznali kampus uniwersytecki oraz miasto. Współorganizatorem wydarzenia było Miasto Lublin oraz Wydział Ekonomiczny UMCS. To pierwsze tak duże sympozjum po zakończeniu pandemii COVID-19.
X-Culture to zakrojony na szeroką skalę międzynarodowy projekt uczenia się przez doświadczenie (learning by doing). Corocznie w każdym semestrze bierze w nim udział ponad 3500 studentów, najczęściej kierunków biznesowo-ekonomicznych ze stu uniwersytetów, czterdziestu krajów i sześciu kontynentów. Studenci tworzą globalne, wirtualne zespoły liczące po kilka osób, przy czym każda z nich pochodzi zazwyczaj z innego kraju. Pracując z ludźmi z całego świata i radząc sobie z różnicami kulturowymi, strefami czasowymi i globalnymi wyzwaniami komunikacyjnymi, zespoły realizują projekt konsultingowy dla umiędzynarodowionej firmy. Zatem X-Culture eksperymentuje z rozwiązywaniem różnorodnych problemów w ramach crowdsourcingu.
X-Culture Global Business Symposium to wydarzenie, które gromadzi uczestników najlepszych z najlepszych. Studenci z całego świata po przejściu wymagających kwalifikacji tworzą międzynarodowe zespoły, które w ostatnim tygodniu zmagań spotykają się stacjonarnie, by finalizować prace nad rozwiązaniem problemu biznesowego. Gospodarzami tegorocznego X-Culture Global Business Symposium 2023 byli miasto Lublin i Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej (Wydział Ekonomiczny). Uczestnicy z całego świata, oprócz udziału w wykładach i sesjach typowo biznesowych, mieli okazję zapoznać się z polską kulturą i historią naszego miasta, zwiedzili Lublin i kampus akademicki UMCS oraz wzięli udział w miejskich wydarzeniach kulturalnych i zajęciach sportowych w Centrum Kultury Fizycznej UMCS. Zwieńczeniem X-Culture Global Business Symposium 2023 była uroczysta gala z wręczeniem nagród dla zwycięskich zespołów.
W poprzednich latach wydarzenie odbywało się m.in. w Calgary (Kanada), Maceracie (Włochy) czy w Miami (Stany Zjednoczone).
Więcej na stronie UMCS, w aktualnościach.