Polska Akademia Nauk Oddział w Lublinie oraz Centrum Innowacji Naukowo-Edukacyjnych zaprasza w dniach 6-7 czerwca 2024 r. na XI edycję „Innowacji w Praktyce”.
Głównym celem Konferencji jest upowszechnianie znaczenia osiągnięć naukowych, a także wymiana doświadczeń oraz integracja studentów, doktorantów i młodych naukowców. Rezultatem udział w wydarzeniu jest możliwość nawiązania kontaktów z przedsiębiorcami, stworzenie interdyscyplinarnych zespołów badawczych oraz zdefiniowanie obszarów ich możliwej współpracy.
„Innowacje w Praktyce” umożliwiają uczestnikom prezentację prac badawczych i przeglądowych w postaci wystąpień lub posterów oraz umieszczenie streszczeń prac w materiałach konferencyjnych. Jest to zatem dla Państwa doskonałą okazją do zaprezentowania własnej oferty naukowej na forum interdyscyplinarnym w ogólnopolskim środowisku akademickim, a także przedyskutowanie problemów z ekspertami z różnych gałęzi przemysłu i biznesu.
W jednym obiekcie Areny Lublin, w tym samym czasie, przedstawiane są prezentacje oraz prowadzone są dyskusje w środowisku naukowo-biznesowym. W tak przygotowanej scenerii i w atmosferze ukierunkowanej na wspólną dyskusję i wymianę idei wszyscy uczestnicy PSD – 2024 mają pełną swobodę do rozwoju swoich zainteresowań i tworzenia nowych koncepcji w praktyce.
Podczas PSD – 2024 zorganizowane będą:
- XI Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Innowacje w praktyce” przeznaczona dla młodych naukowców;
- warsztaty naukowe w różnorodnych dyscyplinach, np. humanistycznych, medycznych, technicznych, chemicznych, kosmetologicznych czy rolniczych, prezentujące praktyczne umiejętności w zakresie szeroko rozumianych innowacji;
- Międzynarodowa Wystawa Wynalazków i Technologii InnoWings 2024 – INTERNATIONAL EXHIBITION OF INVENTIONS AND INNOVATIVE TECHNOLOGIES „InnoWings obejmująca konkurs i promocję polskich oraz zagranicznych rozwiązań racjonalizatorskich.
Wystawa odbywa się od 3 lat w systemie hybrydowym.
Międzynarodowe jury wybiera, nagradza oraz promuje najlepsze pomysły racjonalizatorskie w obszarze 6 kategorii (żywność wysokiej jakości, technologie materiałowe, procesy produkcyjne i logistyczne, zielona gospodarka, zdrowe społeczeństwo, cyfrowe społeczeństwo). W bieżącym roku kapituła poszerzyła zakres ocenianych obszarów o kolejne tematy, związane między innymi z gospodarką o obiegu zamkniętym.
Szczegóły dotyczące wydarzeń dostępne są na stronach internetowych: