Mając na uwadze chęć promowania i rozwijania wspólnych działań pomiędzy środowiskiem naukowym, biznesem a samorządem, Prezydent Miasta Lublin 9 lutego br. podpisał list intencyjny o współpracy opartej na transferze wiedzy, technologii i innowacyjnych rozwiązaniach przy wykorzystaniu potencjału naukowo-badawczego Partnerów. Stronami porozumienia zostali Gmina Lublin, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Fundacja Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, w strukturze, której znajduje się Poznański Parku Naukowo-Technologiczny.
Na podstawie dotychczasowej owocnej współpracy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie z Poznańskim Parkiem Naukowo-Technologicznym zrodziła się wola zaangażowania w działania także administrację lokalną. Podczas środowego spotkania prof. dr hab. Radosław Dobrowolski, Rektor UMCS przypomniał, że:
(…) Dziś tak naprawdę finalizujemy działania, które toczą się od kilku miesięcy. Współpraca z Poznańskim Parkiem Naukowo-Technologicznym to nie tylko nowe szanse i możliwości dla Centrum ECOTECH-COMPLEX i UMCS, ale także ciekawe perspektywy rozwoju dla nowoczesnego, silnie opartego na badaniach naukowych i innowacjach Lublina.
W Lublinie proces budowy intensywnych związków w układzie miasto-uczelnie–biznes–mieszkańcy rozpoczął się po 2010 roku – jako element realizacji zapisów poprzedniej strategii rozwoju miasta. Dzisiaj miasto jest postrzegane w Polsce jako wiodący ośrodek wielopłaszczyznowych kontaktów w powyższych układach współzależności.
Więcej na stronie: lublin.eu